Monitor Magazine
Pierwszy raz miałam styczność z tym magazynem, kupiłam zachęcona wywiadem ze słynną Jadłonomią. Swoją drogą grafik trochę przesadził z wygładzeniem twarzy... Kwartalnik wydawany jest na świetnej jakości papierze. A co polecam przeczytać w środku?
- Karol Śliwka: król znaków - wywiad z niesamowitym grafikiem, który jest autorem wielu już legendarnych znaków, między innymi logo PKO.
- Bolon: siła sióstr - wywiad z siostrami Anniką i Marie Eklund. Jak się okazuje tworzenie dywanów może być prawdziwą sztuką.
- Grażyna Kulczyk: Dopiero się rozkręcam - wywiad z największą polską kolekcjonerką sztuki.
- Większość wśród mniejszości - felieton Andy Rottenberg, słynnej kuratorki wystaw, historyczki i krytyczki sztuki. "Z ostatnich badań wynika, że drukowany tekst bierze do rąk nieco ponad trzydzieści procent Polaków" - przerażające.
- Wege-rewolucja Marty Dymek - niedawno wydała przepięknie wydaną książkę kulinarną. Jeśli ktoś jeszcze jej nie zna, zapraszam - click!
- Czarna magia - opis różnych metod parzenia kawy. Choć jej nie pijam, artykuł pełen jest ciekawostek i świetnej grafiki.
Kukbuk
Kukbuk nieprzerwanie co dwa miesiące gości w moich rękach już od dłuższego czasu. Skupia w sobie wiele rzeczy, które lubię: świetne fotografie, pyszne przepisy i ciekawe artykuły. Magazyn wart swej ceny. Co warto przeczytać w tym numerze?
- Twardziele - czyli krótki opis kokosa, topinamburu, kasztanów i dyni. Mniam.
- Smacznego, do zobaczenia w sądzie! - felieton Macieja Nowaka. Krótka, lecz szczera krytyka dzisiejszych restauratorów.
- Tłusta sprawa - czyli dyskusja na temat popularnych tłuszczów: masła, margaryny i smalcu.
- Ziemniaczani goście - osobiście fanką chipsów nie jestem, ale to ciekawa recenzja popularnych produktów tego typu.
- Mam wietnamski uśmiech - artykuł o Marcinie Szulżyckim i jego przygodą z kuchnią wietnamską.
- Dookoła roku - jak sylwestra obchodzi się w innych krajach? Najbardziej podoba mi się hiszpańska tradycja dwunastu winogron szczęścia.
- Spiżarnia nad morzem - "Historie kuchenne" to mój ulubiony cykl w Kukbuku. Jest to zwyczajne zaglądanie znanym osobom do lodówki. W tym numerze aktorka Julia Pietrucha i jej partner, Ian.
- Poza przepisem - wywiad z Dorotą Masłowską, autorką głośnej "Wojny polsko-ruskiej pod flagą białoczerwoną". Tym razem nie o literaturze, a o kuchni.
- Lekcja długa jak makaron - czyli pięc lekcji robienia makaronu.
- A oprócz tego mnóstwo świetnych przepisów.
Elle
Elle kupuję nieprzerwanie co miesiąc od wielu lat. Moim zdaniem, to jedna z najlepszych gazet na polskim rynku. Każdy numer czytam "od deski do deski". Co w tym numerze mnie wyjątkowo zainteresowało?
- Skryty rewolucjonista - artykuł o Hedim Slimane, dyrektorze kreatywnym Saint Laurent. Buntownik czy rewolucjonista świata mody? Chyba nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie.
- Alfabet Baczyńskiej - Gosia Baczyńska to pierwsza polska projektantka, która dostała się do oficjalnego kalendarza paryskiego tygodnia mody.
- Nowa gwardia - potomkowie znanych projektantów i przedsiębiorców świata mody dochodzą do władzy. I to z zaskakująco dobrymi skutkami.
- Cała prawda - Borys Lankosz, reżyser "Rewersu", hitu sprzed kilku lat. Teraz wraca z głośną ekranizacją książki "Ziarno prawdy" Zygmunta Miłoszewskiego.
- Dzień, w którym pokochasz seks - intymne historie czterech pisarek. Ciekawe.
- Gra kobiecego z męskim - wywiad z Aleksandrą Popławską i Markiem Kalitą. O tym, że trzeba umieć oddzielić pracę od domu.
- Złam kod dostępu - kobiety w świecie komputerów i programowania dalej nie są traktowane poważnie. Ale panowie powinni mieć się na baczności.
- Przyjaciółka na literę A - młodzi, piękni, sponiewierani - tak żyje wiele ludzi w wieku 20+. Dla bohaterek tego reportażu ciągła impreza w pewnym momencie skończyła się brutalnie.
- Sztuka w garderobie - nie dość, że lubię zaglądać ludziom do lodówki, to do szafy również. Garderoba fotografki Agaty Pospieszyńskiej.
- Ucieczka od stresu - czyli dlaczego warto wybrać się do spa. Ja ciągle to odkładam...
- 10 dietetycznych pułapek - niektóre kobiety mają tendencję do ślepego podążania za trendami, również tymi żywieniowymi. Nie zawsze warto.
- Badaj się* *to nie boli - do przychodni zdrowia przeciętny Polak/Polka wybiera się, gdy jest już chory/chora. Warto regularnie wykonywać badania, bo za parę lat może być za późno.
- Piąta pora roku - kolejny artykuł o świętowaniu Nowego Roku. Ten jeden skupia się głownie na obchodach, a nie kuchni (jak ten w Kukbuku).
***
Na te opaski do włosów polowałam od wakacji. Maseczka ma przyjemny skład i równie przyjemną cenę. Do kupienia w H&M.
A to zakupy z warszawskiej Bioorganiki. Tonik oczyszczający polskiej marki Fitomed kupiłam mamie. Sama dopiero co skończyłam swoje opakowanie. Żel aloesowy Jason jest dla mnie - w składzie ma aż 98% aloesu. Będę używać go na skórę twarzy i włosy. Dodatkowo dostałam próbkę podkładu w musie marki Lavera, zastanawiam się nad jego zakupem.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz